3(2).png drmowa-dostawa.png 2(2).png 1(2).png
  • Kable MICRO USB

  • Parametry

Kable micro USB wciąż pozostają jednymi z najpopularniejszych na rynku. Dzięki nim możemy zarówno przesyłać dane pomiędzy urządzeniami jak również ładować swoje mobilne urządzenia. Kabel micro USB jest to pomniejszona wersja standardowego kabla USB – dodatkowo jest on bardziej płaski i podłużny. Kabel ten również można podzielić według wersji. Wersja 2.0 posiada jeden wtyk, który jest w kształcie trapezu. Pasuje on np. do starszej generacji smartfonów. Akcesoria pobierające więcej prądu potrzebują już nowszego kabla tj. kabla w wersji 3.0 albo 3.1. Swoim wyglądem przypomina on dwa scalone ze sobą złącza micro USB.

Pomimo tego, iż kable micro USB są nieco starszymi od tych popularnych obecnie, to jednak wciąż pozostają kablami uniwersalnymi po które sięga wiele osób. Taki rodzaj złącza można podpiąć do telefonu, tabletu, aparatu czy np. głośnika bluetooth. Największą przepustowość, a co za tym idzie najszybsze przesyłanie plików jest nam w stanie zapewnić wersja 3.0.

Pamiętajmy jednak, że nawet najlepszy kabel nie będzie nam w stanie zapewnić bardzo szybkiego ładowania, jeżeli nie zadbamy o to, aby był dopasowany do ładowarki i odwrotnie. Chodzi dokładnie o to, że jeżeli ładowarka posiada niskie natężenie prądu to nawet mocny kabel nie będzie w stanie pomóc, bo szybkość ładowania będzie uzależniona od mocy ładowarki. Taka sama sytuacja ma miejsce kiedy do szybko ładującej ładowarki podłączymy kabel o niskim przesyle natężenia prądu. Wybierając więc tak kabel jak i ładowarkę pamiętajmy, aby dostosować do siebie moc urządzeń.

Nie można się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że obecnie najpopularniejszym urządzeniem jest telefon. Smartfony w tych czasach stają się przenośnymi komputerami. Dzięki nim mamy swobodny dostęp do pracy, ale również rozrywki. Oprócz tego telefon pozwala nam np. na zamówienie taksówki czy sprawdzenia rozkładu autobusu. Należy jednak pamiętać, że każda taka aktywność na telefonie, połączona z pracą procesora i wyświetlacza o dużej rozdzielczości wpływa na poziom baterii. W związku z tym telefon może mieć problem z całodzienną pracą bez dostępu do ładowarki. Wyobraźmy sobie sytuację, iż jesteśmy umówieni na spotkanie, wychodzimy po całym dniu z pracy i nagle telefon się rozładowuje. Oczywiście pomóc w takiej sytuacji może również powerbank, ale zawsze dobrze mieć przy sobie dodatkowy kabel, który pozwoli na naładowanie telefonu w ciągu dnia.

Decyzja Komisji Europejskiej spowodowała, iż prawie wszystkie dostępne na rynku smartfony posiadają jedno uniwersalne złącze, którym jest micro USB. Trzeba jednak pamiętać, iż wyjątkiem od tej reguły jest firma Apple, która posiada swoje własne złącze Lightning. Dzięki wspomnianej zmianie mamy dużo większe szanse na znalezienie/pożyczenie kabla np. od kogoś w biurze. Jednak na pewno wygodniejszym rozwiązaniem jest posiadanie go zawsze przy sobie.

Niestety producenci telefonów nie mają w zwyczaju dodawać dwóch kabli, a posiadanie tylko jednego i zabieranie go ze sobą w dłuższej perspektywie może być dosyć uciążliwe. Dlatego warto zadbać o zakup dobrej jakości kabla MICRO USB w przystępnej cenie, co oferuje właśnie nasz sklep.DOSTAWA
inpost-etuizo.png pocztex-etuizo.png
BEZPIECZNE PŁATNOŚCI payu-etuizo(1).png za-pobraniem-etuizo(2).png