3(2).png drmowa-dostawa.png 2(2).png 1(2).png
  • Kable do ładowania

  • Parametry

Kable do ładowania są nieodłącznym elementem codziennego wyposażenia. Jesteśmy przekonani, że w obecnych czasach każdy z nas minimum raz dziennie podłącza swój telefon, czy inne urządzenie do ładowania. Wiadomo, iż częste korzystanie z produktu naraża go na nadmierną eksploatację, a w związku z tym warto zadbać o to, aby decydując się na zakup kabla od razu zdecydować się na taki, który będzie trwały i dobrej jakości.

Do tego, że trzeba sięgać po produkty wysokiej jakości nie trzeba nikogo przekonywać. Na pewno ciężko sobie wyobrazić sytuację w której nagle z powodu awarii kabla nie możemy naładować telefonu, którego potrzebujemy do pracy czy który jest naszym wsparciem w trakcie podróży. Obecnie ładowarki są złożone z wtyczki elektrycznej, a także oddzielnego kabla, który umożliwia ładowanie telefonu nie tylko z gniazdka, ale również za pomocą laptopa czy ładowarki w samochodzie. W związku z tym sprawny i trwały kabel USB to pewnik tego, iż nasze urządzenie będzie działało bezproblemowo, a co więcej będzie miał wpływ na ogólny komfort i szybkość ładowania urządzenia.

Rodzaje kabli do telefonu: 

Kabel Micro USB – ten rodzaj złącza jest najczęściej używany jeżeli chodzi o kable do ładowania i przesyłania danych. Ten rodzaj kabla możemy wykorzystać nie tylko do smartfonów, ale również do tabletów czy aparatów. Kabel pozwala nam na podłączenie dowolnego urządzenia do komputera w celu przesyłania plików pomiędzy urządzeniami. Dzięki temu, iż ten typ złącza jest kompatybilny z dużą ilością obecnie dostępnych na rynku urządzeń to zyskuje on miano uniwersalnego.   

·     Kabel USB typu C – jest to nowoczesny typ złącza, który został stworzony  tak naprawdę w celu ujednolicenia. Połączył on funkcje i możliwości znanej dobrze pełnowymiarowej wtyczki oferując przy tym swój mniejszy rozmiar (jak micro USB). Zalet tego złącza można wymienić tak naprawdę wiele, ale najważniejszymi jest uniwersalność, możliwość szybkiego przesyłu danych, a także dobre właściwości zasilające. 

·       Kabel USB Lightning – to mały kabel z adapterem lightning z jednej strony i adapterem USB-A, USB-C albo micro USB z drugiej. Dedykowany do urządzeń mobilnych Apple, pozwalający na ich naładowanie czy połączenie z komputerem. Jest ono w pełni odwracalne, co oznacza, że nie ma żadnego znaczenia w którą stronę jest ono skierowane. 

 

Działanie kabla USB

Kabel USB złożony jest z czterech przewodów. Są to: przewód do przesyłania danych i przewód odpowiedzialny za ich odbiór, a także napięcie i uziemienie. Kable nowszej generacji posiadają odpowiednio większą liczbę przewodów, ale ich działanie odbywa się na takiej samej zasadzie.

Wyróżnia się odpowiednio 3 tryby wymiany informacji pomiędzy urządzeniami:

·     Tryb masowy – przesyłanie dużej ilości danych z zachowaniem spójności danych w sposób sekwencyjny.

·    Tryb izochroniczny – wysyłanie danych odbywa się w czasie rzeczywistym i w sposób ciągły (np. w głośnikach czy słuchawkach).

·      Tryb przerwaniowy – obsługa urządzeń przesyłających nieduże ilości danych w regularnych odstępach.

Jaki kabel do telefonu wybrać?

Oprócz odpowiedniego dobrania kabla do modelu swojego telefonu należy również pamiętać, aby przy jego wyborze kierować się wspomnianą jakością wykonania, a także jego rezystancją. Źle dobrany kabel USB może znacznie spowolnić ładowanie urządzenia.

Jest to związane ze średnicą przewodów, które znajdują się wewnątrz i tworzą kabel USB. Wskaźnikiem odpowiedniego działania jest grubość tych drutów – im są one grubsze tym szybciej będzie odbywało się ładowanie. Cieńsze druty stworzone są z mniejszej ilości materiału, a co za tym idzie nie mogą dostarczyć dużej ilości prądu, więc logiczne jest, iż ładowanie urządzenia za ich pomocą będzie trwało znacznie dłużej. Dochodzi do takiej sytuacji, ponieważ kiedy kabel posiada grubszy drut to zmniejsza on opór elektryczny i umożliwia dużo lepszy przepływ elektronów. Do niedawna wpływ na działanie kabla miała również jego długość, zdarzało się, że im dłuższy był kabel, tym wolniej odbywało się ładowanie. Jednak w nowoczesnych kablach micro USB takie zjawisko występuje dużo rzadziej. Obecnie firmy stawiają na produkcję przewodów, które ładują smartfony i inne urządzenia z dużą prędkością niezależnie od tego jakiej długości jest kabel.

W obecnych czasach zdecydowania większość producentów telefonów od razu dodaje w zestawie do swoich urządzeń ładowarkę wraz z dopasowanym do nich kablem. Jest to o tyle ważne, że dopasowanie mocy urządzeń wpływa na ich sprawne i szybkie działanie. Jeżeli któryś z elementów układu będzie posiadał niższe natężenie to ostatecznie całe działanie będzie dostosowane właśnie do niego. Dlatego przy wyborze kabla musimy sugerować się również mocą ładowarki, którą posiadamy w zestawie do urządzenia.

Na opakowaniu kabla USB czy ładowarki znajduje się informacja dotycząca dwóch ważnych jednostek czyli natężenia prądu (A) i napięcia (V). Obecnie większość ładowarek posiada napięcie 5V (które jest najbardziej standardowe i uniwersalne – standard USB). Wyjątkiem od tego są urządzenia, które opierają się na systemie szybkiego ładowania – czyli produkty ze standardem USB typu C. W związku z tym wybrane ładowarki, które są dostosowane do technologii Quick Charge są w stanie zaoferować napięcie zmieniane od 3,6 do 20V. Smartfony, które wspierają ten system same dostosowują wielkość napięcia.

Jeżeli chodzi o dobór kabla to ważne jest to, aby zwracać uwagę na natężenie prądu, które określane jest poprzez ampery. Mając na uwadze jak najlepszą jakość ładowania należy wiedzieć, że im większe jest natężenie tym ładowarka i kabel powinny być w stanie szybciej naładować smartfona. Przeciętne ładowarki posiadając moc 1A, a jeżeli chodzi o starsze i słabsze ładowarki może to być nawet 0,5A. Obecnie nowe i mocne ładowarki dołączane do zestawów posiadają już moc ok. 2A i więcej.

            Jesteśmy przekonani, że w ofercie naszego sklepu odnajdziesz zarówno interesujące ładowarki jak i kable do ładowania.DOSTAWA
inpost-etuizo.png pocztex-etuizo.png
BEZPIECZNE PŁATNOŚCI payu-etuizo(1).png za-pobraniem-etuizo(2).png